Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urm. »

Fundatiile lui George Soros isi vor inchide biroul din Budapesta

publicat 2018-04-20 09:15:03 (Capital)
Fundatiile lui George Soros isi vor inchide biroul din Budapesta Fundatiile pentru o Societate Deschisa ale lui George Soros isi vor inchide biroul din Budapesta si isi vor muta operatiunile din estul Europei la Berlin, scrie presa maghiara care citeaza joi ziarul austriac Die Presse, transmite Reuters. ...continuare.

Migrantii bateau elevul german deoarece PRESUPUNEAU ca mananca CARNE de PORC

publicat 2018-04-19 17:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Migrantii bateau elevul german deoarece  PRESUPUNEAU ca mananca CARNE de PORC Dupa ce ziarul german The Tagesspiegel a lansat o campanie cerandu-le cititorilor sa vorbeasca despre incidente, violente si agresiuni in scoli, au primit multe marturii din partea parintilor. Experientele copiilor lor sunt uluitoare. ...continuare.

"La un click distanta"

publicat 2018-04-19 08:15:10 (Dilema-Veche)
La un click distanta  Poftim sa stim ce fac altii? De acord, dar sa fim siguri ca si noi am devenit obiectul curiozitatii altora. Locuim cu totii în acelasi Panopticum, fara exceptie: dovada ca pîna si Mark Zuckerberg a recunoscut ca datele sale personale au ajuns la Cambridge Analytica ...continuare.

O veste foarte proasta pentru economia Romaniei

publicat 2018-04-16 02:15:02 (Click)
O veste foarte proasta pentru economia Romaniei In REVISTA PRESEI de astazi, stiripesurse.ro va propune o analiza a jurnalistului Cristian Hostiuc, din Ziarul Financiar, pe ceea ce se anunta a fi o veste foarte proasta pentru economia Romaniei si pentru Romania. Citeste mai departe... ...continuare.

Ziarul maghiar Figyelő a publicat o lista cu 200 de "mercenari ai lui Soros"

publicat 2018-04-13 10:15:15 (Mediafax)
Ziarul maghiar Figyelő a publicat o lista cu 200 de mercenari ai lui Soros Ziarul maghiar Figyelő a publicat o lista cu 200 de persoane banuite de regimul primului-ministru Viktor Orban ca ar colabora cu miliardarul George Soros, la doar cateva zile distanta de la castigarea alegerilor parlamentare de catre partidul Fidesz. ...continuare.

EXCLUSIV.Un milion de euro pentru maturarea aeroportului timp de sase luni

publicat 2018-04-11 09:30:14 (Puterea)
EXCLUSIV.Un milion de euro pentru maturarea aeroportului timp de sase luni Maturarea aeroportului Henri Coanda timp de sase luni costa aproape un milion de euro, potrivit unui raspuns dat de Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti pentru ziarul Puterea. Concret, potrivit documentului citat, sefii de la aeroporturi au semnat pe data de 2 martie un contract de salubrizare cu asocierea formmata din SC Libro Events SRL si ISM Sophie Construct. Valoarea cobntractului- 4,103 milioane de lei fara TVA, adica aproximativ un milion de euro. Valabilitatea contractului este de... ...continuare.

Videoclipul piesei "Despacito", sters de hackeri de pe YouTube. Cel mai urmarit clip din istoria platformei atinsese 5 miliarde de vizualizari! Ce aparea cand dadei click pe video

publicat 2018-04-10 14:15:02 (Antena-1)
Videoclipul piesei Despacito, sters de hackeri de pe YouTube. Cel mai urmarit clip din istoria platformei atinsese 5 miliarde de vizualizari! Ce aparea cand dadei click pe video "Despacito", cel mai urmarit videoclip de pe YouTube din toate timpurile, a fost sters de hackeri, iar victime ale atacului cibernetic au fost, intre altii, Shakira si Drake, potrivit The Independent. ...continuare.

'Iliberalismul' lui Viktor Orban este in ofensiva in estul Europei

publicat 2018-04-10 02:15:02 (Click)
'Iliberalismul' lui Viktor Orban este in ofensiva in estul Europei In REVISTA PRESEI de astazi, STIRIPESURSE.RO va propune o analiza din Ziarul Financiar pe tema alegerilor din Ungaria si a efectelor victoriei lui Viktor Orban asupra statelor din estul Europei.Ziarul Financiar: (... Citeste mai departe... ...continuare.

Cine are acces fara sa stii la toate datele tale. Te expui cu fiecare click

publicat 2018-04-09 22:30:02 (Antena3)
Cine are acces fara sa stii la toate datele tale. Te expui cu fiecare click Compania americana Facebook a anuntat ca va notifica utilizatorii ai caror date ar fi putut fi sustrase si folosite in mod fraudulos de catre firma britanica de consultanta Cambridge Analytica, informeaza... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro