Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

SUMAR/ Marele Razboi in artele plastice

publicat 2014-08-29 00:30:36 (Ziarul-Financiar)
SUMAR/ Marele Razboi in artele plastice Ziarul de duminica nr. 34 (720), din saptamana 29 august - 4 septembrie 2014, va propune urmatoarele rubrici, accesabile direct din SUMAR: EVENIMENT/ Medias Central European Film Festival, editia a patra, Diana ParvulescuINTERVIU/ Robert Serban: "Daca Romania ar exporta poezie, am fi o tara putred de bogata, iar nivelul vietii de aici ar fi sus, sus, pe metereze", de Stelian TurleaPOEMUL DE DUMINICA/ Cantec, de George CosbucROMAN IN SERIAL/ Marea petrecere (IV), de Petre BarbuCARTEA DE... ...continuare.

Propaganda pe masa de disectie/ de Ziarul de duminica

publicat 2014-08-29 00:15:29 (Ziarul-Financiar)
Propaganda pe masa de disectie/ de Ziarul de duminica Calin HenteaStatul si propagandaInstitutul EuropeanAceasta carte propune o radiografie a principalelor institutii de propaganda ale ma­rilor puteri care au jucat un rol semnificativ in istoria secolului al XX-lea. Adaugata precedentelor doua volume aparute lunile trecute si prezentate de ziarul nostru - "Spectacolul propagandei", Editura Meteor Press si "Propaganda in razboi. O istorie universala", Editura Cetatea de Scaun - "Statul si propaganda" adanceste subiectul si pune sub lupa... ...continuare.

Estimarea numarului mortilor din cauza schimbarilor climatice

publicat 2014-08-27 23:15:04 (Cotidianul)
Estimarea numarului mortilor din cauza schimbarilor climatice Organizatia Mondiala a Sanatatii (OMS) a publicat miercuri un raport socant, menit sa atraga atentia asupra riscurilor pe care le presupun schimbarile climatice pentru sanatatea oamenilor, informeaza ziarul belgian 'Le Soir'. ...continuare.

NOUA COLECȚIE CAMILLERI, DE MAINE ALATURI DE ZIARUL LIBERTATEA. Cinci bestselleruri despre CRIMA, TRADARE, ȘANTAJ si MAFIA SICILIANA

publicat 2014-08-27 22:00:29 (Libertatea)
NOUA COLECȚIE CAMILLERI, DE MAINE ALATURI DE ZIARUL LIBERTATEA. Cinci bestselleruri despre CRIMA, TRADARE, ȘANTAJ si MAFIA SICILIANA Editura Nemira si ziarul Libertatea va aduc noua colectie Andrea Camilleri - cinci bestselleruri despre crima, tradare, santaj si Mafia Siciliana, anchetate de celebrul Comisar Montalbano. Cartile sunt disponibile la chioscurile de presa, in fiecare joi, incepand din 28 august, la pretul de 14,99 RON pachetul carte + ziar. Andrea Camilleri este scriitorul italian al momentului, indragit mai ales pentru ca da viata Comisarului Montalbano - un gurmand cinic, dar cu mult simt al umorului, care... ...continuare.

EXCLUSIV Dusmanul lui Laurentiu Reghecampf este principalul sfatuitor al lui Costel Galca!

publicat 2014-08-26 13:45:17 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Dusmanul lui Laurentiu Reghecampf este principalul sfatuitor al lui Costel Galca! Ziarul Gazeta Sporturilor a dezvaluit astazi in editia tiparita, dar si pe platforma Gazeta Digitala, detalii nestiute despre scurta perioada petrecuta de Costel Galca pe banca Stelei in aceasta vara. Astfel, Gazeta a anuntat in exclusivitate ca antrenorul Stelei a fost ajutat foarte mult in ultimele luni de un nume legendar al gruparii ros-albastre. ... ...continuare.

Deloitte, EY, KPMG si PwC, pedepsite de Moscova

publicat 2014-08-26 09:45:20 (Income-Magazine)
Deloitte, EY, KPMG si PwC, pedepsite de Moscova Companiile Detolitte, EY, KPMG si PwC ar putea fi private de dreptul de a accesa informatii care tin de secretul de stat, informeaza cotidianul Vedomosti. Ziarul precizeaza ca institutiile de forta ale Rusiei nu agreeaza ideea ca respectivele companii de consultanta sa lucreze cu astfel de date. ...continuare.

Un actor celebru a cheltuit 200.000 de dolari pe bilete de loterie

publicat 2014-08-25 23:15:24 (Realitatea-TV)
Un actor celebru a cheltuit 200.000 de dolari pe bilete de loterie Australianul Hugh Jackman este considerat unul dintre actorii cei mai simpatici si mai generosi de la Hollywood, el avand obiceiul de a-si rasfata colegii de platou oferindu-le bilete de loterie pentru care a ajuns sa plateasca impresionanta suma de 200.000 de dolari, informeaza luni ziarul spaniol ABC. Hugh Jackman are o metoda proprie de a-si bucura colegii de filmare pentru ca toata lumea sa aiba iluzia ca va castiga premiul cel mare, scrie Agerpres.ro. 'Il bucura senzatia de a putea da... ...continuare.

Rusia nu a fost invitata sa participe la summit-ul NATO

publicat 2014-08-25 16:45:03 (Antena3)
Rusia nu a fost invitata sa participe la summit-ul NATO Rusia nu va lua parte la urmatorul summit al NATO, care va avea loc la inceputul lunii septembrie in Tara Galilor, scrie ziarul rusesc Kommersant, in editia sa de luni.Intr-o masura sau alta, principalele teme... ...continuare.

A aparut The ONE de septembrie!

publicat 2014-08-25 15:00:40 (Mediafax)
A aparut The ONE de septembrie! Editia de septembrie a revistei The ONE analizeaza principalele tendinte din moda si beauty in sezonul toamna-iarna 2014/2015. ...continuare.

Antonia si Velea NU CANTA MOCA

publicat 2014-08-25 07:45:13 (Libertatea)
Antonia si Velea NU CANTA MOCA Antonia si iubitul ei, Alex Velea, faceau parte din lista artistilor care ar fi trebuit sa apara pe scena la editia de anul acesta al Festivalului Callatis din Mangalia. Un conflict organizatoric i-a facut insa sa se razgandeasca. Alex Velea si Antonia Potrivit publicului, dar si unei parti a artistilor prezenti, editia de anul acesta a Festivalului Callatis a fost un fiasco. Totul din cauza unei neintelegeri dintre Primparia Mangalia si Primaria Constanta, care a dus la taierea fondurilor... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

calarasi telefoane nokia rovinieta mures drept program tv augusta elisabeta lipa arges monica davidescu radu pietreanu covasna burda andreea banica panduri subventii emag militari romani alba iulia osan nicolita stiti baba novac bragadiru alexa vedete de pisa proprietate intelectuala filme xxx gheorghe lazar profesorii dezbracate oana turcu swing maramures judetul cluj dolj teleorman marea catalin scarlatescu bucuresti/ tulcea vremea in august horia brenciu constanta vaslui buzau cluj prahova hunedoara