Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 32 33 Pag. urm. »

Decisiv intr-un singur sens » Echipa de Cupa Fed a Romaniei s-a inclinat in fata Cehiei: mai e nevoie de experienta

publicat 2016-02-08 09:00:42 (Gazeta-Sporturilor)
Decisiv intr-un singur sens » Echipa de Cupa Fed a Romaniei s-a inclinat in fata Cehiei: mai e nevoie de experienta În ultimul meci al zilei de ieri, Pliskova si Strycova s-au impus în fata Andreei Mitu si a Ralucai Olaru cu 6-2, 6-3. Ambele perechi se aflau la al doilea meci jucat împreuna în Cupa Fed, dar experienta cehoaicelor a fost superioara, iar româncele nu au putut sa faca fata combinatiei dintre dinamica Barbora si placida Karolina. Adrenalina, presiune si mult praf emotional. Prin toate s-au perpelit ieri Andreea Mitu si Raluca Olaru. ... ...continuare.

Interventia antrenorului i-a schimbat jocul lui Halep: "Cred ca a fost un sfat foarte bun"

publicat 2016-02-07 19:15:35 (Gazeta-Sporturilor)
Interventia antrenorului i-a schimbat jocul lui Halep: Cred ca a fost un sfat foarte bun Simona Halep a recunoscut ca a discutat cu Darren Cahill dupa înfrîngerea de ieri cu Pliskova. Sfaturile au ajutat-o sa cîstige jocul de azi cu Kvitova, scor 6-4, 3-6, 6-3.  "Am discutat cu Darren Cahill, mi-a spus ce am gresit ieri si ce trebuie sa fac azi. Am reusit sa pun în practica ce mi-a spus si cred ca a fost un sfat foarte bun. Meciul de azi sper sa fie un restart pentru mine. ... ...continuare.

Darren Cahill s-a implicat! Interventia sa i-a schimbat jocul lui Halep: "Am vorbit cu el"

publicat 2016-02-07 19:00:30 (Gazeta-Sporturilor)
Darren Cahill s-a implicat! Interventia sa i-a schimbat jocul lui Halep: Am vorbit cu el Simona Halep a recunoscut ca a discutat cu Darren Cahill dupa înfrîngerea de ieri cu Pliskova. Sfaturile au ajutat-o sa cîstige jocul de azi cu Kvitova, scor 6-4, 3-6, 6-3.  "Am discutat cu Darren Cahill, mi-a spus ce am gresit ieri si ce trebuie sa fac azi. Am reusit sa pun în practica ce mi-a spus si cred ca a fost un sfat foarte bun. Meciul de azi sper sa fie un restart pentru mine. Darren chiar mi-a zis ca de azi începe anul pentru mine. ... ...continuare.

Veste buna primita de Reghecampf in Turcia » Antrenorul pregateste o schimbare importanta in echipa Stelei

publicat 2016-02-07 13:30:40 (Gazeta-Sporturilor)
Veste buna primita de Reghecampf in Turcia » Antrenorul pregateste o schimbare importanta in echipa Stelei Steaua a jucat ieri ultimul amical din cantonamentul din Turcia, pierdut cu AS Trencin, 1-0. În ciuda rezultatului, antrenorul Laurentiu Reghecampf a primit o veste buna. Alex Chipciu a jucat si ieri din primul minut, ceea ce s-ar putea întîmpla si în campionat, mai ales ca nu resimte nici o problema medicala dupa entorsa la genunchi ce l-a facut sa piarda finalul sezonului de toamna. ... ...continuare.

Horoscop chinezesc 2016. Cum stai cu sanatatea in anul Maimutei de Foc

publicat 2016-02-07 10:30:34 (Romania-TV)
Horoscop chinezesc 2016. Cum stai cu sanatatea in anul Maimutei de Foc Horoscop chinezesc 2016. Intrarea in noul an chinezesc aflat sub acest semn se sarbatoreste pe 8 februarie. Acesta va fi unul destul de imprevizibil. Click aici pentru a afla care este zodia ta in zodiacul chinezesc. ...continuare.

Francezii au inventat parfumul care ajuta la slabit

publicat 2016-02-06 16:00:02 (Antena3)
Francezii au inventat parfumul care ajuta la slabit Compania franceza de cosmetice Velds, in colaborare cu Centrul de Cercetari Biologice si Experimente Cutanate din Franta, a creat un parfum care, teoretic, ajuta la pierderea in greutate, relateaza ziarul... ...continuare.

Destinatiile lumii, in materie de shopping (foto)

publicat 2016-02-06 03:00:55 (Ziare-Mondene)
Destinatiile lumii, in materie de shopping (foto) Din Fifth Avenue, din New York, si pâna la cel mai mare mall din lume (in Dubai), shoppingul este o terapie. Iar daca buzunarul te tine, cu cât e mai luxoasa terapia, cu atât creste si stima de sine. Daca ai trecut prin bazarele din Turcia, ai strabatut "la click" magazinele virtuale si tot nu te simti pe deplin satisfacuta, mai jos ai cele mai tari destinatii de shooping din intreaga lume. Umple-ti contul si buzunarele (pentru ca vei ...continuare.

McDonald's este ultimul nume mare care opteaza pentru modelul clasic de business al brandurilor americane in Romania - franciza

publicat 2016-02-06 00:30:56 (Ziarul-Financiar)
McDonald's este ultimul nume mare care opteaza pentru modelul clasic de business al brandurilor americane in Romania - franciza Unele dintre cele mai puternice bran­duri americane de retail sunt prezente pe piata locala de circa doua decenii, cum sunt McDonald's, Nike sau Pizza Hut. Altele si-au facut curaj sa puna Romania pe harta lor abia in ulti­mii ani, Subway sau Forever 21 fiind printre cele mai noi nume din piata locala. Ce au in comun insa aceste bran­duri cu afaceri de miliarde de dolari la nivel mondial? Toate sunt prezente in Ro­mania in sis­tem de franciza sau parte­neriat, consi­derand ca piata... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 32 33 Pag. urmatoare »