Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 25 26 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

De ce a fost eliberat barbatul din Iasi care a violat de trei ori aceeasi femeie

publicat 2016-08-31 12:45:02 (Antena3)
De ce a fost eliberat barbatul din Iasi care a violat de trei ori aceeasi femeie Judecatorii considerasera ca în cazul ieseanului care a violat o batrâna, la mai putin de 24 de ore dupa eliberare, „scopul educativ al pedepsei a fost atins“, scrie Ziarul de... ...continuare.

Propunere a Comisiei Europene: Site-urile de stiri ar putea taxa Facebook si Google

publicat 2016-08-30 17:00:02 (Antena3)
Propunere a Comisiei Europene: Site-urile de stiri ar putea taxa Facebook si Google Comisia Europeana va propune ca legislatia nationala sa permita site-urilor de stiri sa solicite plati din partea companiilor de Internet, potrivit unui document intern prezentat de Ziarul Financiar. ... ...continuare.

Presedintele Erdogan a trecut la eliminarea ziaristilor "ostili". Un jurnalist Hurriyet, arestat impreuna cu alte 9 persoane

publicat 2016-08-30 15:00:17 (ProTV)
Presedintele Erdogan a trecut la eliminarea ziaristilor ostili. Un jurnalist Hurriyet, arestat impreuna cu alte 9 persoane Autoritatile turce au arestat un editor de la ziarul Hurriyet, intr-o noua serie de masuri impotriva jurnalistilor si a altor persoane acuzate ca sunt implicate in lovitura de stat esuata de luna trecuta. ...continuare.

Autoritatile italiene, sfatuite sa evite implicarea grupurilor mafiote in eforturile de reconstructie

publicat 2016-08-30 10:00:10 (Romania-TV)
Autoritatile italiene, sfatuite sa evite implicarea grupurilor mafiote in eforturile de reconstructie Autoritatile trebuie sa se asigure cu grupurile mafiote nu vor participa in niciun fel la operatiunile de reconstructie dupa cutremurul din centrul Italiei, soldat cu aproape 300 de morti, afirma Franco Roberti, seful Directiei italiene antimafie, citat de ziarul La Repubblica. ...continuare.

Oltchim a anuntat extinderea cu un an a perioadei de reorganizare

publicat 2016-08-30 00:00:03 (Bursa)
Oltchim a anuntat extinderea cu un an a perioadei de reorganizare "Oltchim" (OLT) a anuntat, ieri, ca Adunarea Creditorilor a aprobat extinderea cu un an a perioadei de reorganizare a activitatii, informatie publicata de ziarul BURSA, inca de saptamana trecuta, cand combinatul a transmis ca va apela la o noua metoda de privatizare, respectiv vanzarea pe bucati, in noua pachete de active. Cele doua informatii par sa se bata cap in cap. Logic ar fi fost ca, mai intai, creditorii sa aprobe o modificare a planului de reorganizare, inainte sa anunte vanzarea pe... ...continuare.

Iubita lui l-a sarutat pe gat pana i-a lasat aceasta urma. Ce s-a intamplat cu barbatul din imagine cateva ore mai tarziu i-a socat pana si pe medici

publicat 2016-08-29 20:30:01 (Antena3)
Iubita lui l-a sarutat pe gat pana i-a lasat aceasta urma. Ce s-a intamplat cu barbatul din imagine cateva ore mai tarziu i-a socat pana si pe medici Un adolescent a murit dupa ce iubita lui i-a lasat un semn pe gat. "Muscatura iubirii" este populara printre tineri, care poarta cu mandrie vanataile lasate de partenerii lor, in general in zona gatului, scrie www.click.ro. ...continuare.

Scandal din cauza arbitrajului in Liga a 2-a: "Am fost executati! Se pare ca deranjam"

publicat 2016-08-29 12:30:14 (Gazeta-Sporturilor)
Scandal din cauza arbitrajului in Liga a 2-a: Am fost executati! Se pare ca deranjam Învingatori în meciul restant cu Luceafarul, de la Oradea, jucatorii de la FC Clinceni au pierdut, ieri, acasa, scor 0-2, disputa cu Chindia Târgoviste. Alex Dragomir, presedintele formatiei ilfovene, a pus esecul si pe modul în care a fost condusa partida. "Astazi (n.r-ieri) am fost executati de arbitri. Am avut doua penalty-uri clare iar golul al doilea al Chindiei a fost marcat din ofsaid. Saptamâna viitoare o sa duc filmarea la Federatie. ... ...continuare.

Moarte misterioasa pentru un jurnalist rus. A fost gasit impuscat in cap, de ziua sa

publicat 2016-08-28 13:30:11 (Realitatea-TV)
Moarte misterioasa pentru un jurnalist rus. A fost gasit impuscat in cap, de ziua sa Fondatorul agentiei informationale "Novii Region", Alexander Șetinin, a fost gasit mort in apartamentul sau din Kiev, scrie ziarul local "Kiev operativnii". Politia ucraineana a confirmat decesul cetateanului rus. ...continuare.

Vesti minunate de la Corina Chiriac

publicat 2016-08-27 10:30:02 (Antena3)
Vesti minunate de la Corina Chiriac Corina Chiriac este una dintre vocile de aur din peisajul muzical românesc. De zeci de ani este pe buzele iubitorilor de muzica, iar piesele sale sunt nemuritoare, scrie Click! În ultimul timp au aparut... ...continuare.

Un sofer japonez care juca Pokemon Go a omorat o femeie pe trecerea de pietoni

publicat 2016-08-26 16:30:16 (Realitatea-TV)
Un sofer japonez care juca Pokemon Go a omorat o femeie pe trecerea de pietoni Mania Pokemon Go face noi victime: un sofer japonez care se juca la volan. a omorat o femeie pe trecerea de pietoni, scrie Automarket.ro. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 25 26 Pag. urmatoare »