Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urm. »

Un producator de cablaje cu 2.000 de angajati in Arad merge in Gorj, unde va crea 800 de locuri de munca

publicat 2015-09-03 00:15:31 (Ziarul-Financiar)
Un producator de cablaje cu 2.000 de angajati in Arad merge in Gorj, unde va crea 800 de locuri de munca In Gorj rata somajului este de 7,7%, fata de o medie de 4,9% la nivel national. Compania EKR Elektro­kon­takt Romania, parte a grupului german Nexans, va primi un ajutor de stat de aproape 40 mil. lei (8,8 mil. euro), pentru o investitie de 80 mil. lei in orasul Targu-Jiu din judetul Gorj, investitie care ar urma sa creeze peste 800 de locuri de munca.Compania EKR Elektro­kon­takt mai detine in Ro­mania trei fa­brici la Santana, Chi­sineu Cris si Pan­cota, toate in judetul Arad. In... ...continuare.

Norvegia OCUPATA de RUSIA. Scenariul care irita Moscova

publicat 2015-09-02 21:15:25 (Romania-TV)
Norvegia OCUPATA de RUSIA. Scenariul care irita Moscova Un serial ce imagineaza situatia in care Rusia ar prelua prin forta controlul pretioaselor resurse petroliere ale Norvegiei a starnit mania autoritatilor ruse, carora nu le convine sa fie prezentate in rolul agresorului, chiar daca este vorba doar despre un film de fictiune. ...continuare.

Ministrul Economiei a avut ieri o intrevedere cu reprezentantii Baita Bihor si African Consolidated Resources

publicat 2015-09-02 11:30:02 (Bursa)
Ieri, ministrul Economiei, Comertului si Turismului Mihai Tudose a avut o intrevedere cu reprezentantii S.C. Baita Bihor S.A. si African Consolidated Resources, Gabriela Dobrota, respectiv Andrew Prelea, 'avand ca scop dezamorsarea conflictului izbucnit si clarificarea situatiei de la exploatarea miniera Baita', arata un comunicat remis azi redactiei. ...continuare.

Cat costa biletele la meciul Romania-Grecia de luni, 7 septembrie

publicat 2015-09-01 15:30:19 (Puterea)
Cat costa biletele la meciul Romania-Grecia de luni, 7 septembrie Federatia Romana de Fotbal a scos la vanzare biletele pentru partida pe care nationala Romaniei de fotbal o va disputa cu Grecia, in preliminariile CE 2016. Cel mai ieftin tichet, la peluze, este de 40 de lei, conform Ziarul de Iasi. ...continuare.

Scandal la nationala inainte de UNGARIA-ROMANIA: "Vom vedea daca va juca"

publicat 2015-08-31 15:45:24 (Romania-TV)
Scandal la nationala inainte de UNGARIA-ROMANIA: "Vom vedea daca va juca" UNGARIA - RO,MANIA: Selectionerul Iordanescu a vorbit LUNI despre situatia lui Budescu, cel despre care in ultima vreme s-a spus ca nu va fi convocat la nationala pentru meciul cu Ungaria. "Sa vedem daca Budescu indrazneste sa spuna ceva impotriva mea. Portile echipei nationale sint deschise pentru toti jucatorii care pot si doresc sa ajute nationala. ...continuare.

Producatorul Alexandrion, afaceri mai mari cu 24% in primul semestru

publicat 2015-08-30 23:00:35 (Ziarul-Financiar)
Producatorul Alexandrion, afaceri mai mari cu 24% in primul semestru Alexandrion Grup Romania, cel mai mare producator local de bauturi spirtoase, a raportat in primul semestru o crestere a cifrei de afaceri nete de 24% fata de perioada similara a anului trecut, pana la 10,6 milioane de euro.In plus, profitul net al companiei s-a cifrat la aproape un milion de euro dupa o crestere de 138%, arata datele tran­s­mi­se de companie."Alexandrion Grup Ro­ma­nia a ajuns intr-o etapa foarte im­portanta din dezvol­ta­rea sa. Avem o pozitie bine con­so­lidata... ...continuare.

Festivalul International George Enescu a fost deschis ieri

publicat 2015-08-30 16:30:02 (Bursa)
Deschiderea Festivalului International George Enescu 2015 a fost marcata ieri, printr-o conversatie cu artisti, organizatori, parteneri si media, despre editia din acest an si despre contributia acestui eveniment major la promovarea operei enesciene, in cultura romaneasca si in cultura lumii, informeaza un comunicat de presa remis redactiei. ...continuare.

Andreea Esca a avut parte de surpriza vietii in direct, in studio VIDEO

publicat 2015-08-30 13:30:01 (Antena3)
Sambata (29 august) este ziua indragitei prezentatoare de la Pro TV. Andreea Esca a sarbatorit cu stil varsta de 43 de ani, iar sotul ei, Alexandre Eram i-a facut o surpriza de proportii, scrie click.ro.... ...continuare.

Goran Bregovic, declaratie de iubire despre Romania

publicat 2015-08-30 13:30:01 (Antena3)
Goran Brecovic a revenit pe meleagurile romanesti si a sustinut un concert de zile mari, sambata (29 august), la Arenele Romane din Capitala. Click! a fost acolo si i-a luat un interviu in exclusivitate... ...continuare.

Lupta acerba in interiorul aceleiasi familii, pentru functia de publisher al New York Times

publicat 2015-08-29 19:00:02 (Antena3)
Detalii inedite din culisele competitiei acerbe in care sunt implicati trei membri ai familiei Sulzberger, ce detine ziarul The New York Times, pentru obtinerea functiei de publisher al prestigiosului cotidian... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urmatoare »