Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urm. »

Amnistia si gratierea. MAMALIGA IOHANNIS I-a EXPLODAT IN FAȚA UCENICULUI GRINDEANU. Cum a intimidat presedintele Romaniei o gasca de PSD-isti cu acordul lui Liviu Dragnea. Țara de dincolo de Facebook de Dan Andronic.

publicat 2017-01-19 08:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Amnistia si gratierea. MAMALIGA IOHANNIS I-a EXPLODAT IN FAȚA UCENICULUI GRINDEANU. Cum a intimidat presedintele Romaniei o gasca de PSD-isti cu acordul lui Liviu Dragnea. Țara de dincolo de Facebook de Dan Andronic. Amnistia si gratierea au fost ieri pe ordinea de zi a guvernului? Greu de spus, pentru ca suntem in situatia in care toata lumea minte. Sau ascunde adevarul ca sa fiu mai elegant. De-aia este necesara o trecere in revista a evenimentelor de ieri, pentru ca mii de oameni au iesit in strada exprimandu-si protestul. ...continuare.

Imaginile virale ale momentului! Oamenilor dintr-un parc national nu le-a venit sa creada ce vad

publicat 2017-01-18 19:45:36 (Realitatea-TV)
Imaginile virale ale momentului! Oamenilor dintr-un parc national nu le-a venit sa creada ce vad Comitatul Polk, din Florida, a devenit celebru dupa ce un aligator urias a fost filmat de un grup de turisti in timp ce traversa nestingherit o poteca pentru drumetii, relateaza ziarul spaniol La Vanguardia, citat de Agepres. ...continuare.

Indicii si lichiditatea, in crestere fata de ultima sedinta

publicat 2017-01-18 00:00:02 (Bursa)
Indicii si lichiditatea, in crestere fata de ultima sedinta Sapte dintre indicii Bursei de Valori Bucuresti (BVB) au incheiat sedinta de tranzactionare de ieri in urcare, in contextul in care a fost inregistrat un volum de tranzactionare de 22,11 milioane de lei (4,9 milioane euro), mai mare decat luni (4,17 milioane de euro). Raportul zilnic publicat de compania de brokeraj "Prime Transaction" arata: "Bursa s-a apreciat usor azi (n.r. - ieri, in jurul orei 18:30), indicii inregistrand cresteri de pana la 0,23% in cazul BET Plus. Lichiditatea a ramas... ...continuare.

Alerta in Resita. O adolescenta de 18 ani a disparut de ieri de acasa. Apelul facut de tatal elevei de liceu

publicat 2017-01-17 22:15:02 (Antena3)
Alerta in Resita. O adolescenta de 18 ani a disparut de ieri de acasa. Apelul facut de tatal elevei de liceu Este alerta la Resita, unde o adolescenta de 18 ani a disparut ieri (n.r. luni - 16 ianuarie 2016) dupa-amiaza. Anuntul a fost facut chiar de matusa tinerei, care a ajuns acasa si a vazut ca... ...continuare.

Ziua in care SE RUPE Piata Unica Europeana!

publicat 2017-01-17 14:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Ziua in care SE RUPE Piata Unica Europeana! Premierul britanic Theresa May va anunta marti in discursul pe care urmeaza sa-l tina pe tema Brexit ruperea completa a Regatului Unit de Uniunea Europeana, scrie luni ziarul Telegraph, preluat de Reuters. ...continuare.

Lira sterlina, sub 1,20 dolari pentru prima oara in ultimele trei luni

publicat 2017-01-17 00:00:03 (Bursa)
Lira sterlina, sub 1,20 dolari pentru prima oara in ultimele trei luni Lira sterlina s-a depreciat ieri, fata de dolar, din cauza temerilor ca premierul britanic Theresa May va alege sa scoata Marea Britanie de pe piata unica europeana, in schimbul controlului asupra imigratiei si al dreptului de a incheia acorduri comerciale cu alte tari. Lira a coborat, ieri, sub 1,20 de dolari pentru prima oara din octombrie pana in prezent, dupa ce publicatia Sunday Times a relatat ca May este pregatita sa retraga Marea Britanie de pe piata unica. Monada britanica avea un... ...continuare.

Au pus capat zvonurilor! "Star Wars" nu o va recrea digital pe Carrie Fisher

publicat 2017-01-16 18:15:09 (Realitatea-TV)
Au pus capat zvonurilor! "Star Wars" nu o va recrea digital pe Carrie Fisher Producatorii seriei galactice "Star Wars" au pus capat oricaror zvonuri privind utilizarea imaginii digitale a regretatei actritei Carrie Fisher care a murit recent, relateaza online ziarul spaniol El Mundo, citat de Agepres. ...continuare.

Igor Dodon recita cu dedicatie din Eminescu

publicat 2017-01-15 20:15:03 (Cotidianul)
Igor Dodon recita cu dedicatie din Eminescu Publicatia "Ziarul de Garda" relateza ca înaintea aparitiei lui Dodon prin parc si pe toata perioada aflarii acestuia în zona, intrarile în parc au fost blocate de... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urmatoare »