Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 25 26 Pag. urm. »

Cum se schimba lumea: Competitia nu se va mai da intre mare si mic, ci intre rapid si lent

publicat 2014-04-18 15:15:24 (Ziarul-Financiar)
Cum se schimba lumea: Competitia nu se va mai da intre mare si mic, ci intre rapid si lent S-a nascut in 1931 in Melbourne, Australia, si este fiul corespondentului de razboi Keith Murdoch, devenit ulterior magnat in industria media australiana.Rupert Murdoch a dezvoltat imperiul media pe baza mostenirii de la tatal sau: doua ziare din Adelaide, Australia de Sud, si o statie de radio dintr-un oras minier australian. Murdoch a fost elev al scolii de gramatica din orasul Geelong, unde a avut prima experienta in cadrul unei publicatii, la ziarul scolii, The Corian.A lucrat part-time... ...continuare.

SUMAR/ Rembrandt in vizita la Cluj

publicat 2014-04-18 00:30:23 (Ziarul-Financiar)
SUMAR/ Rembrandt in vizita la Cluj EDITORIAL/ Daruieste o carte!, de Stelian TurleaEVENIMENT/ Gala Industriei de Carte, de Oana BocaEVENIMENT EDITORIAL/ "Ghidul comparatistului grec si roman", de Ziarul de duminicaINTERVIU/ Mihnea Ghildus: "Designerii sunt mai pragmatici, sunt orientati spre piata si management", de Stelian TurleaPOEMUL DE DUMINICA/ Poemul despre Poezie, de Ion MuresanCARTEA DE LITERATURA/ Mozart face shopping la mall, de Stelian TurleaCOLECTII/ Crime Scene Press, de Ziarul de duminicaTRADUCERI/ "Un roman pur... ...continuare.

HOROSCOP | Raspunsuri la scrisori

publicat 2014-04-17 23:45:35 (Libertatea)
HOROSCOP | Raspunsuri la scrisori Daca nu va este indiferent ce va rezerva astrele, trimiteti un e-mail la horoscop@libertatea.ro sau o scrisoare pe adresa redactiei Libertatea (bd. Dimitrie Pompeiu nr. 6, sector 2, Bucuresti), precizand numele si data completa a nasterii (anul, luna, ziua, ora cat mai exacta si localitatea). Mentionati pe plic "Pentru Elena Bunescu, astrologul Libertatii". Raspunsul il veti gasi in aceste pagini ale Suplimentului de weekend si in Libertatea de duminica. Ionel Popescu, 3 februarie 1965, ora... ...continuare.

Libertatea si Litera continua colectia BIBLIOTECA PENTRU TOȚI COPIII

publicat 2014-04-17 12:45:28 (Libertatea)
Libertatea si Litera continua colectia BIBLIOTECA PENTRU TOȚI COPIII Miercuri, 23 aprilie 2014, ziarul Libertatea si Editura Litera lanseaza primul volum dintr-o noua serie de 8 titluri in colectia Biblioteca pentru toti copiii. Biblioteca pentru toti copiii este prima colectie care pune la dispozitia micilor cititori cartile de neuitat ale copilariei atat in forma lor clasica, de text tiparit, cat si in formatele moderne ale secolului XXI: audiobook si e-book. Volumele sunt prezentate intr-o maniera moderna, unitara, cu o formula grafica prietenoasa, ceea ce... ...continuare.

Weekend-ul 18-20 aprilie. Evenimente recomandate de Libertatea.ro si BestMusic

publicat 2014-04-17 12:00:28 (Libertatea)
Weekend-ul 18-20 aprilie. Evenimente recomandate de Libertatea.ro si BestMusic Daca weekend-urile trecute ne-am obisnuit cu o multime de evenimente in toata tara, iata ca saptamana aceasta Pastele aduce vreme ploioasa, dar si mai putine evenimente. Daca weekend-urile trecute ne-am obisnuit cu o multime de evenimente in toata tara, iata ca saptamana aceasta Pastele aduce vreme ploioasa, dar si mai putine evenimente. Totusi, pentru cei care nu vor sa petreaca weekend-ul in casa, Bestmusic si Libertatea si-au facut treaba si au trecut in revista concertele si party-urile... ...continuare.

Ce le place ROMANILOR la o femeie? | STORCATORUL DE STIRI cu ANDREI VULPESCU, pe LIBERTATEA.RO

publicat 2014-04-16 23:45:36 (Libertatea)
Ce le place ROMANILOR la o femeie? | STORCATORUL DE STIRI cu ANDREI VULPESCU, pe LIBERTATEA.RO Andrei Vulpescu aduce si astazi, in exclusivitate, pe Libertatea.ro celebra sa rubrica "Storcatorul de stiri", o incursiune ironica si fresh in lumea presei, dar si un moment de satira printre cliseele societatii contemporane. ...continuare.

PREMIERA LIBERTATEA.RO | ALEXANDRA USURELU si MIRCEA VINTILA lanseaza "Ceva se intampla cu noi"

publicat 2014-04-16 17:15:23 (Libertatea)
PREMIERA LIBERTATEA.RO | ALEXANDRA USURELU si MIRCEA VINTILA lanseaza "Ceva se intampla cu noi" Dupa colaborarea cu VUNK la piesa "Noptile trec (doar visele raman)", Alexandra Usurelu lanseaza alaturi de Mircea Vintila "Ceva se intampla cu noi", in premiera online pe Libertatea.ro! Un cantec foarte sensibil, cu un videoclip de exceptie, filmat in Brazilia, in mijlocul naturii. "Ceva se intampla cu noi" (muzica si versuri Bobby Stoica) aduce in atentie niste adevaruri despre noi toti, si anume cat de mult ne schimbam si ne indepartam de sufletul nostru atunci cand uitam sa iubim,... ...continuare.

PREMIERA LIBERTATEA.RO | Alexandra Usurelu si Mircea Vintila LANSEAZA PIESA "Ceva se intampla cu noi"

publicat 2014-04-16 14:45:19 (Libertatea)
PREMIERA LIBERTATEA.RO | Alexandra Usurelu si Mircea Vintila LANSEAZA PIESA "Ceva se intampla cu noi" Dupa colaborarea cu VUNK la piesa "Noptile trec (doar visele raman)", Alexandra Usurelu lanseaza alaturi de Mircea Vintila "Ceva se intampla cu noi", in premiera online pe Libertatea.ro! Un cantec foarte sensibil, cu un videoclip de exceptie, filmat in Brazilia, in mijlocul naturii. "Ceva se intampla cu noi" (muzica si versuri Bobby Stoica) aduce in atentie niste adevaruri despre noi toti, si anume cat de mult ne schimbam si ne indepartam de sufletul nostru atunci cand uitam sa iubim,... ...continuare.

Ziarul Libertatea si Fuego sarbatoresc muzica romaneasca

publicat 2014-04-15 23:45:20 (Libertatea)
Ziarul Libertatea si Fuego sarbatoresc muzica romaneasca Astazi, cititorii ziarului Libertatea au parte de o surpriza din partea lui Fuego, un cadou muzical de primavara, o compilatie a celor mai frumoase refrene din repertoriul lui Dan Spataru interpretate, intr-o noua varianta, de Paul Surugiu. Albumul "Serenada pentru Dan Spataru" reprezinta omagiul adus de Fuego lui Dan Spataru, idolul romanilor in materie de slagare. CD-ul incununeaza turneul national sustinut de Fuego in cele mai importante orase ale tarii, ce a avut ecouri pozitive, adunand... ...continuare.

INTERVIU LIBERTATEA | Dinamovistul Valentin Lazar face dezvaluiri: «4-1 si ne-am calificat!»

publicat 2014-04-15 23:45:20 (Libertatea)
INTERVIU LIBERTATEA | Dinamovistul Valentin Lazar face dezvaluiri: «4-1 si ne-am calificat!» Invinsa cu 5-2 in tur, Dinamo inca spera sa prinda finala Cupei Romaniei, iar asta i se datoreaza in buna masura lui Vali Lazar (24 de ani), autorul celui de-al doilea gol al "cainilor" in prima mansa. Mijlocasul viseaza la calificare si vrea ca echipa lui sa lupte si sa creada pana in ultimul minut al returului. Duel intre doi dintre marcatorii din meciul tur: dinamovistul Valentin Lazar (in alb) ii ia fata stelistului Cristi Tanase. La sfarsit, motive de bucurie a avut doar cel din urma,... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 25 26 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

pastile de slabit pelinel oana lis jibou meteorit rosiile sorin tanase astm cernea onlinesport caras severin neamt mine care sunt numerele dimineata dan boanta cristian ciocan femeie duicu candidati dumitru pop shop bacau date meteo zalau cartier rovinieta todea inconstienta sotia politicianului trafic de organe accelerarea oara judecatori taximetristul arhiva zodii raed arafat ingrijirea tenului alexandra iacob accident pe dn suceava dolj timis neatza cu razvan si dani clanu minunea film erotic schengen matrimoniale